Otwarte: pn - pt: 07:00 - 19:00 Wola Nieszkowska 116, 32-700 Bochnia

logo

Szybki kontakt

+48 794 170 568

Serwis minikoparek

Co decyduje o rentowności Państwa firmy?

 

Oczywiście sprawne i niezawodne maszyny, których stan techniczny pozwala na terminową realizację zleceń. Jakiekolwiek awarie minikoparki i przestoje pracy, stanowią ryzyko utraconych dochodów. Co zrobić w przypadku niespodziewanej awarii sprzętu? My doskonale to wiemy! W takich przypadkach należy wezwać serwis minikoparek, który na miejscu postara się usunąć usterkę, przywracając maszynie gotowość do dalszej pracy.

Renegeracja sprzęgła minikoparki

Uszkodzenie sprzęgła pompy hydraulicznej

Jednym z newralgicznych podzespołów minikoparek jest sprzęgło hydrauliczne. Jest ono niestety podatne na awarie, skutkujące całkowitym unieruchomieniem sprzętu. W jaki sposób można sobie poradzić z usterką tej części? W większości przypadków w grę wchodzi wyłącznie wymiana na nowe lub regenerowane sprzęgło. Sama czynność tylko z nazwy wydaje się prosta, a w rzeczywistości może wymagać demontaż wielu innych elementów, m.in. koła zamachowego oraz pompy. Nasz serwis minikoparek podejmuje się takich napraw w każdym miejscu i każdych warunkach.

Naprawa uszkodzonego rozdzielacza w minikoparce

Jeżeli w Twojej minikoparce zauważalna jest utrata mocy, odpowiedzialny za to może być rozdzielacz. Jego awaria bardzo często daje takie właśnie skutki. Aby jednak móc to precyzyjnie i jednoznacznie stwierdzić, konieczne jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki. To, co w jednoznaczny sposób może nas upewnić o takiej awarii, to wyłącznie wyciek z tego elementu. Jeśli zatem minikoparka zupełnie przestała działać lub niesprawność dotyczy wybranych układów, odpowiedzialnym za to może być rozdzielacz, a potwierdzenie można uzyskać dzięki wnikliwej diagnostyce.

Naprawa rozdzielacza hydraulicznego minikoparki

 

Układ hydrauliczny minikoparki podczas awarii

Awaria układu hydraulicznego minikoparki

Poza pompą i rozdzielaczem układ hydrauliczny w minikoparkach składa się z wielu innych elementów. Są to różnego rodzaju odbiorniki, sterowniki, silniki hydrauliczne, siłowniki kolumny obrotów oraz wiele innych, mniejszych i większych elementów. Od prawidłowego działania tych elementów, zależeć będzie ogólna sprawność całej minikoparki. Jeśli podejrzewają Państwo, że cokolwiek z Waszym sprzętem jest nie tak, element po elemencie sprawdzimy urządzenie.

Uszkodzenie i naprawa pompy hydraulicznej w minikoparce

Jeśli została w minikoparce uszkodzona pompa hydrauliczna, to efektem tego będzie spadek mocy w maszynie. Będzie ona pracować znacznie wolniej niż do tej pory i z mniejszą mocą. Wzywając nasz serwis do swojego sprzętu, na miejscu wykonamy diagnostykę, określając rodzaj usterki i sposób jej naprawy. Warto pamiętać o tym, że w przypadku zauważenia jakiejkolwiek potencjalnej usterki, skutkującej pogorszeniem parametrów pracy minikoparki, należy działać natychmiastowo. Dalsza praca urządzenia z usterką może prowadzić do jej pogłębienia i wyższych kosztów naprawy.Naprawa minikoparek

Znalezienie dobrego serwisu minikoparek, który podejmie się szybkiej diagnozy i naprawy sprzętu, nie zawsze jest łatwe. Jest to tym trudniejsze, im bardziej złożona awaria i odległe miejsce pracy sprzętu. Na takie okoliczności warto zapisać sobie nasz numer telefonu. Prowadzona przez nas kompleksowa naprawa minikoparek  działa nieprzerwanie od wielu lat. Systematycznie zyskujemy też nowych, zadowolonych klientów do stałej współpracy. Nie życzymy Państwu tego, abyście do nich dołączyli, jeśli jednak zajdzie konieczność naprawy minikoparki, polecamy swoje usługi!