Otwarte: pn - pt: 07:00 - 19:00 Wola Nieszkowska 116, 32-700 Bochnia

logo

Szybki kontakt

+48 794 170 568

Serwis koparko - ładowarki

KOPARKO - ŁADOWARKI to bardzo funkcjonalne maszyny, ponieważ spełniają podwójną funkcje ładowarek oraz koparek. Funkcję ładowarki wspomaga wbudowana skrzynia biegów pozwalająca na ruch maszyny do przodu i do tyłu. Najważniejszym podzespołem koparko - ładowarki jest właśnie skrzynia biegów, która jeśli o nią nie dbamy często ulega awarii. Wyposażenie maszyny w pompę oraz rozdzielacze pozwala jej pełnić funkcję koparki.

 

Naprawa koparko ładowarek

 

Wyjątkowo awaryjne w przypadku koparek - ładowarek 3CX i 4CX są rozdzielacze hydrauliczne i siłowniki na których, często obserwujemy wycieki. W przypadku koparek - ładowarek jedna pompa hydrauliczna napędza dwa systemy co powoduje duże zużycie sprzętu a co za tym idzie liczne awarie.

Kapitalny remont skrzyni biegów

Wykonujemy kompleksowe naprawy skrzyni biegów

do koparek - ładowarek. Dokonujemy diagnozy usterek oraz regenerujemy lub wymieniamy zużyte części które są przyczyną słabej pracy lub jej braku. 

 

Na zdjęciu kapitalny remont krzyni biegów do koparko - ładowarki marki Volvo.

 

Naprawa skrzyni biegów w koparko-ładowarce volvo

Naprawa ładowarki teleskopowej z lat 80-tych

Naprawa skrzyni biegów w ładowarce teleskopowej z lat 80-tych

Zestaw napędowy składający się z skrzyni kierunkowej i skrzyni czterostopniowej połączone szczeregowo. Przyczyną remontu skrzyni biegów w ładowarce teleskopowej była słaba jazda maszyny.

Kompletny remont mostu

Uszkodzone tarcze hamulcowe były bezpośrednią przyczyną wysunięcia się tłoka hamulcowego. Niestety skutkiem tego był wyciek płynu do mostu i tym samym utrata hamulca.

Wyregulowany został skok tłoków (gdyż jest to podstawa) aby strony mostu mogły z równą siłą hamować i co ważne, aby nie dochodziło do grzania sie mostu i tym samym zbyt szybkiego zużywania tarcz.

 

Przeprowadzony został kompleksowy remont mostu oraz regeneracja płaszczyzn koszy hamulcowych.

 

 

Naprawa skrzyni biegów w koparko-ładowarce volvo