Otwarte: pn - pt: 07:00 - 19:00 Wola Nieszkowska 116, 32-700 Bochnia

logo

Szybki kontakt

+48 794 170 568

Regeneracja mostów napędowych

Naprawa mostów napędowych

Naprawę mostów napędowych rozpoczynamy od dokładnego umycia wszystkich elementów. Następnie rozkręcamy części i szczegółowo sprawdzamy każdą z nich.
Podczas dokonywania diagnozy stanu mostu napędowego i demontażu może dojść do uszkodzenia niektórych elementów, m.in. uszczelnienia.
Wynika to bezpośrednio z ich budowy. Na tym etapie konsultujemy z Klientem koszty, a także termin realizacji naprawy.

Kolejna ważna część naszej pracy polega na odpowiednim złożeniu mostu napędowego wraz z nowymi elementami. To skomplikowany proces, który wymaga dużego doświadczenia
i wiedzy oraz postępowania według ściśle określonej kolejności. Na tym etapie ustawiamy luzy na mechanizmie różnicowym, luzy łożyskowe oraz dokonujemy innych potrzebnych
korekt. Zabezpieczamy także poszczególne elementy, aby przedłużyć ich sprawność.

Skuteczna diagnostyka, serwis i naprawa

Nasz zespół składa się z profesjonalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie w zakresie diagnostyki, serwisu i naprawy mostów napędowych, ale nie tylko. Nasza oferta skierowana jest do osób, które chcą zadbać o sprawność swoich maszyn i przedłużyć ich żywotność. Tym, co nas wyróżnia, jest podejście do Klienta. Każde zadanie traktujemy indywidualnie, mając na względzie potrzeby oraz oczekiwania osoby zlecającej pracę.

 

Naprawa mostów napędowych, ich serwis i diagnostyka to usługi, które świadczymy głównie na terenie województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Mimo to działamy w całym kraju i jesteśmy w stanie skutecznie pomóc również osobom zamieszkującym inne regiony Polski.

Mosty napędowe w maszynach

Mosty napędowe stosowane są w każdej kołowej maszynie budowlanej. Mają je m.in.:

  • koparki obrotowe,
  • koparko - ładowarki,
  • minikoparki,
  • ładowarki,
  • wozidła.

 

O tym, że most napędowy w maszynie budowlanej wymaga naprawy, mogą świadczyć m.in. problemy z prowadzeniem pojazdu. Do innych charakterystycznych oznak zaliczają się podejrzane hałasy wydobywające się z maszyny.

Mosty napędowe w koparkach

Co to jest most napędowy?

Most napędowy to mechanizm występujący w różnego typu pojazdach, w tym w maszynach budowlanych, których serwisem się zajmujemy. Ze względu na położenie tego elementu wyróżnia się mosty napędowe przednie, tylne oraz środkowe. Podziału można też dokonać na podstawie sposobu powiązania mostu napędowego z kołami, wskazując na modele sztywne i z niezależnym zawieszeniem kół.

 

Zadaniem mostu napędowego jest przekazanie mocy z wału napędowego na koła i przejęcie części ciężaru pojazdu. To element, który umożliwia poruszanie się maszyn. Stanowi jedną z najważniejszych części konstrukcyjnych, bez której efektywne użytkowanie sprzętu nie jest możliwe. Z uwagi na to, że co do zasady maszyny budowlane są intensywnie eksploatowane, mosty napędowe będące ich częścią są w dużym stopniu narażone na awarie.

 

To jedne z najbardziej obciążonych podczas pracy elementów. Z tego też względu odpowiednie serwisowanie mostów napędowych oraz podejmowanie skutecznej i szybkiej naprawy są tak ważne.

Zadzwoń i zapytaj o wolny termin

Budowa mostu napędowego

Most napędowy to jeden z kluczowych elementów konstrukcyjnych maszyn budowlanych. Składa się on z różnych części: obudowy, zwolnicy, piasty kół, mechanizmu różnicowego, półosi napędowej i przekładni głównej. Obudowa może występować w formie jednolitej – spawanej, tłoczonej lub odlewanej albo dzielonej.

 

Zwolnica ma za zadanie zwiększyć przełożenie końcowe i ograniczyć rozrost innych mechanizmów. Ważnym elementem jest też mechanizm różnicowy, który rozdziela napęd na półosie. Dodatkowo umożliwia poruszanie się kół z różną prędkością. Przekładnia główna odpowiada z kolei za zmniejszenie prędkości obrotowej, a także zmianę kierunku przeniesienia napędu. Most napędowy składa się z wielu elementów, a każdy z nich ma określone zadanie.

 

Awaria jednej z części wpływa na pracę całego mechanizmu. Z tego też powodu dbałość o odpowiedni stan mostu napędowego jest tak ważna. Tylko w całości sprawny system jest gwarancją bezpiecznej i efektywnej pracy z wykorzystaniem sprzętu budowlanego