Rozdzielacze hydrauliczne
W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych do maszyn budowlanych, rolniczych i używanych w przemyśle ciężkim. Należy pamiętać, że to bardzo ważny element wszystkich systemów hydrauliki siłowej.
Usuwamy usterki w rozdzielaczach stosowanych maszynach, takich marek jak:
- JCB
- Volvo,
- Cat,
- Komatsu,
- Kubota,
- itd.
Dobrze znamy specyfikę działania i budowę tego typu podzespołów. Dysponujemy odpowiednimi narzędziami i maszynami, aby zapewnić kompleksową regenerację.
Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych
Regenerację rozdzielaczy hydraulicznych zawsze rozpoczynamy od dokładnych oględzin podzespołu. To istotny etap pracy, podczas którego sprawdzamy stan zużycia poszczególnych elementów i szukamy źródła usterki. Diagnostyka mechanizmów odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych sprzętów, co pozwala nam na dokładne przyjrzenie się wszystkim częściom budowy rozdzielacza i zdecydowanie, które wymagają naprawy. Sprawdzamy przy tym, czy odnaleziona usterka rzeczywiście jest przyczyną wadliwej pracy podzespołu. Nasi doświadczeni pracownicy przeprowadzają bardzo precyzyjną diagnostykę każdego elementu.
Po zlokalizowaniu źródła problemu przystępujemy do prac umożliwiających jego usunięcie. Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych to proces, który wymaga wiedzy i użycia specjalistycznego sprzętu. Tylko wtedy można mieć pewność, że usługa zostanie wykonana w profesjonalny i rzetelny sposób, co odgrywa ważną rolę w przypadku takich mechanizmów. Rozdzielacz hydrauliczny jest podzespołem, który przez cały czas pracuje pod dużym ciśnieniem cieczy. Przeważnie źródłem usterki w jego przypadku są zawory, uszczelnienia lub suwaki, choć zdarza się, że przyczyną nieprawidłowej pracy są inne części.
Po przeprowadzeniu regeneracji rozdzielacz hydrauliczny poddajemy szczegółowej kontroli, aby zyskać pewność, że podzespół będzie już pracować prawidłowo. Testujemy mechanizm i dopiero po jego szczegółowym sprawdzeniu możemy przekazać go klientowi. Zajmujemy się nie tylko usuwaniem nagłej usterki, która pojawiła się niespodziewanie, ale również gruntowną regeneracją rozdzielaczy hydraulicznych. Gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie.
Nasz serwis realizuje usługi w szybkim tempie, ale jednocześnie z dbałością o szczegóły. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie i w pełni profesjonalnie podchodzimy do pracy.
Awaria rozdzielacza hydraulicznego?
Rozdzielacz potrzebuje diagnozy i szybkiej naprawy?
Chciałbyś dokonać serwisu?
Zadzwoń lub napisz
kom. +48 794 170 568
e-mail.
Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych cena
Koszt regeneracji rozdzielaczy hydraulicznych jest zróżnicowany i uzależniony przede wszystkim od zakresu prac, jakie musimy wykonać. Cena jest przedstawiana na etapie diagnostyki, aby klienci mieli świadomość, ile zapłacą za świadczoną przez nasz serwis usługę. Ponieważ bez sprawnego rozdzielacza hydraulicznego żadna maszyna rolnicza, budowlana czy inna nie będzie prawidłowo działać, warto o niego zadbać. Ważne jest m.in. dostosowanie czystości cieczy roboczej do wymagań danego układu hydraulicznego.
Należy też sprawdzać jej poziom i nie narażać maszyny na zbyt intensywną pracę.
Czym są rozdzielacze hydrauliczne?
Rozdzielacze hydrauliczne to mechanizmy kierujące, stanowią ważny element systemu hydrauliki siłowej. Ich podstawowe zadanie to kontrolowanie przepływu cieczy roboczej w układach maszynowych. To za sprawą rozdzielacza może ona trafiać wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. Tego typu podzespół można znaleźć w wielu maszynach: rolniczych, budowlanych, górniczych i tych znajdujących zastosowanie w przemyśle ciężkim. Z uwagi na duże obciążenie jest on narażony na różne awarie. Ich usunięcie warto powierzyć profesjonalnemu serwisowi, takiemu jak PMaszyny.
Kontrolowanie przepływu cieczy to ważne zadanie rozdzielaczy hydraulicznych, ale trzeba pamiętać, że pełnią one też inne funkcje. To elementy odpowiadające również za ochronę pompy przed przeciążeniami. Może do nich dojść, kiedy nastąpi przerwa w dostawie cieczy roboczej. Poza tym opisywane podzespoły umożliwiają sterowanie położeniem pompy w układzie hydraulicznym. Wyróżnia się kilka rodzajów rozdzielaczy, m.in. gniazdowe i suwakowe, różniące się głównie obudową. W pierwszych wymienionych za ruch cieczy odpowiada połączona ze sprężynami kulka.
W mechanizmach suwakowych znajduje się suwak, który może być sterowany hydraulicznie, elektrycznie lub mechanicznie. Są też rozdzielacze monoblokowe odporne na bardzo duże przeciążenia oraz iskrobezpieczne, przeznaczone do stosowania w miejscach, gdzie istnieje duże zagrożenie wybuchem.