Otwarte: pn - pt: 07:00 - 19:00 Wola Nieszkowska 116, 32-700 Bochnia

logo

Szybki kontakt

+48 794 170 568

Serwis silników hydraulicznych

Silniki hydrauliczne

Silniki hydrauliczne inaczej hydromotory są bardzo często bezpośrednio połączone za pomocą węży z pompą hydrauliczne tak jak np., w mniejszych ładowarkach przegubowych. Najprościej mówiąc silniki hydrauliczne przepływ oleju zamieniają w momęt obrotowy, tutaj chciałbym podkreślić, że ten moment jest w dużym stopniu uzależniony od pompy, która musi dostarczać odpowiednią ilość oleju pod odpowiednim ciśnieniem do naszego hydromotoru, aby nasza maszyna miała właściwą moc i szybkość na jeździe, która jest bardzo ważna w ładowarkach.

 

Silniki hydrauliczne z racji faktu, że wytwarzają moment obrotowy mają szereg zastosowań w maszynach budowlanych. Są wykorzystywane tak jak już wspomniałem do bezpośredniego napędu maszyny lub napędu skrzyni biegów. W każdej koparce obrotowej są użyte do napędu reduktorów obrotu a w koparkach gosienicowych są nierozłącznie połączone z reduktorami jazdy tz. zwolnicami. Hydromotory używane są również do napędu wiertnic chwytaków obrotowych i w każdym innym osprzęcie koparki gdzie konieczne jest wytwarzanie momentu obrotowego.

 

 

Częste usterki

Najczęstsze usterki hydromotorów to oczywiście wycieki, które z racji, że hydromotory zazwyczaj są bezpośrednio zamontowane do innego podezespołu nie są widoczne odrazu. Oraz przecieki wewnętrzne, które skutkują utratą ciśnienia w układzie a co za tym idzie spadkiem mocy i prędkości obrotowych.