Otwarte: pn - pt: 07:00 - 19:00 Wola Nieszkowska 116, 32-700 Bochnia

logo

Szybki kontakt

+48 794 170 568

Naprawa siłowników hydraulicznych

Naprawa siłowników

Firma PMaszyny oferuje również takie usługi jak naprawa siłowników hydraulicznych w maszynach budowlanych i innych ciężkich sprzętach. Usuwamy różnego rodzaju usterki i problemy, w tym przecieki wewnętrzne czy utratę szczelności dławicy.

 

Zajmujemy się naprawą wielu typów siłowników:

 • dwustronnego działania,
 • jednotłoczyskowych,
 • dwutłoczyskowych,
 • jednostronnego działania,
 • tłoczyskowych (nurnikowych),
 • tłokowych,
 • obrotowych,
 • wielotłokowych,

 

Naprawa siłownika hydraulicznego w koparce

Usuwanie wszelkich usterek

Usuwamy usterki nawet w bardzo uszkodzonych podzespołach, przywracającym tym samym prawidłowe działanie maszyn niezbędnych do pracy. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, dbamy o terminowość i zadowolenie Klientów.

 

Jesteśmy fachowcami mającymi odpowiednią wiedzę, doświadczenie i sprzęt umożliwiający przeprowadzenie sprawnej naprawy każdego siłownika hydraulicznego. Należy pamiętać, że są to elementy narażone na różne awarie, a ich przyczyn jest wiele. To m.in. zbyt niskie lub za wysokie ciśnienie czy też praca pod dużym obciążeniem.

 

Siłownik hydrauliczny uległ awarii?

Nie zwlekaj dzwoń!

Regeneracja siłowników hydraulicznych

Nasz park maszynowy daje dużo możliwości w zakresie regeneracji siłowników hydraulicznych. W zależności od rodzaju zdiagnozowanej usterki wykonujemy: • szlifowanie,
 • toczenie,
 • honowanie,
 • napawanie,
 • chromowanie.

Siłownik hydrauliczny po regeneracji

Regeneracja siłowników

Regeneracja siłowników Zapewniamy profesjonalną regenerację siłowników. Wykonujemy zarówno mniej, jak i znacznie bardziej skomplikowane prace. Dysponujemy odpowiednim parkiem maszynowym i wciąż inwestujemy w nowoczesny sprzęt, aby mieć wszystkie niezbędne narzędzia. Co więcej, nasi pracownicy przez cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, aby świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie. Zajmujemy się remontami maszyn budowlanych, które ze względu na intensywną eksploatację są mocno narażone na różnego rodzaju awarie i usterki.

 

Doskonale wiemy, że nawet stosunkowo krótka przerwa w pracy może wiązać się ze sporymi stratami dla przedsiębiorstwa, dlatego regenerację przeprowadzamy szybko, a jednocześnie efektywnie i starannie. Pierwszym etapem jest dokładne obejrzenie uszkodzonego podzespołu. Sprawdzamy, co mogło ulec awarii i w jakim stanie są wszystkie elementy. Trafne zdiagnozowanie źródła usterki jest bardzo istotne. To nie tylko skraca czas trwania naszej pracy, ale też daje pewność, że zregenerowany siłownik będzie działać, jak powinien. Ponadto nasi Klienci nie ponoszą nadmiernie dużych kosztów związanych z naprawą części, które tego nie wymagają. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam na sprawne wykonanie pracy.

 

Regenerujemy lub wymieniamy zepsute elementy, aby przywrócić całemu układowi prawidłowe działanie. Jesteśmy profesjonalistami i siłowniki nie mają przed nami żadnych tajemnic. Z powodzeniem wykrywamy każdą, nawet najmniejszą usterkę. Mimo szybkich terminów wykonywania usługi nasi Klienci mogą mieć pewność, że regeneracja zostanie przeprowadzona prawidłowo i precyzyjnie. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i zawsze szukamy efektywnego rozwiązania, zapobiegającego ponownemu wystąpieniu awarii. Nasi wykwalifikowani pracownicy zapewniają fachowe doradztwo i w razie potrzeby wskażą, która z dostępnych możliwości będzie najlepsza. Regeneracja siłowników musi być wykonana z dbałością o detale.

 

To konieczne, gdyż tego typu podzespoły mają duży wpływ na bezawaryjne działanie maszyn budowlanych, a tym samym na poziom bezpieczeństwa w pracy. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i sprzęty, co w połączeniu z wiedzą i kompetencjami gwarantuje wykonanie usługi we właściwy sposób. Regenerujemy siłowniki różnych producentów, a po skończonej pracy przeprowadzamy szczegółowe testy. Dzięki temu możemy się upewnić, że udało nam się usunąć źródło awarii i podzespół działa w prawidłowy sposób.

Usuwanie uszkodzeń mechanicznych w siłowniku hydraulicznym

Usuwanie uszkodzeń mechanicznych

W ramach regeneracji podzespołów usuwamy nie tylko uszkodzenia mechaniczne, które powstają na skutek niespodziewanych awarii. Dokonujemy również naprawy uszkodzeń eksploatacyjnych, które są spowodowane naturalnym zużyciem części w wyniku codziennej pracy.

 

Każdy element montujemy starannie, co wpływa na ich trwałość. Dbamy także o to, aby usunięcie usterki nie wiązało się z bardzo dużymi wydatkami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wymiana siłownika hydraulicznego na nowy jest kosztowna, dlatego najpierw podejmujemy próbę naprawy uszkodzonych elementów.

Korzystając z naszych usług, uzyskujesz/możesz liczyć na:

 • Jakość,
 • Doświadczenie,
 • Kompleksowość,
 • Indywidualne podejście,
 • Szybki czas realizacji,
 • Konkurencyjne ceny,
 • Szybki termin wykonania.

Jesteśmy profesjonalistami, którzy do każdego zlecenia podchodzą rzetelnie.

 

Realizujemy usługi jak najszybciej, aby zapobiec zbyt długim przestojom w pracy. Mamy wieloletnie doświadczenie, a regeneracja podzespołów maszyn budowlanych, w tym siłowników hydraulicznych, to nasza specjalizacja.

Najczęstsze przyczyny awarii

Siłowniki hydrauliczne są elementem konstrukcji każdej maszyny budowlanej czy rolniczej. Można je znaleźć m.in. w wywrotkach, koparkach i żurawiach hydraulicznych. Tego typu podzespoły pomagają w generowaniu mocy niezbędnej do ich działania. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie dochodzi do dużych obciążeń utrzymujących się przez dłuższy czas. Elementy te często określa się mianem cylindrów hydraulicznych z uwagi na kształt ich korpusu. To dzięki siłownikom możliwe jest np. precyzyjne poruszanie ramieniem budowlanego pojazdu w obie strony. Nazywa się je także urządzeniami wykonawczymi, można nimi łatwo sterować.

 

Z uwagi na to, że w podzespołach hydraulicznych nie ma elektryki, ich eksploatacja jest uznawana za bezpieczną. W ich przypadku nie ma ryzyka, że podczas pracy dojdzie do powstania iskier. Elementy takie jak siłowniki hydrauliczne stosunkowo często ulegają awariom. Wpływa na to fakt, że są one narażone na bardzo duże obciążenia. Warto pamiętać, że usterka może się przydarzyć nawet w przypadku prawidłowej eksploatacji maszyny. Problemy pojawiają się w momencie, kiedy dojdzie do zewnętrznych lub wewnętrznych wycieków cieczy roboczej czy też do uszkodzenia uszczelnień dławicy.

 

Najczęściej występujące awarie

Najczęstsze przyczyny awarii siłowników hydraulicznych to przede wszystkim:

 

 • zanieczyszczenie cieczy roboczej,
 • zużyte prowadnice tłoczyska,
 • uszkodzenia zewnętrzne siłownika,
 • za niskie lub zbyt wysokie ciśnienie w układzie hydraulicznym.

 

Siłowniki hydrauliczne wyróżniają się tym, że nie mają bardzo skomplikowanej budowy, ich działanie również jest stosunkowo proste. Z tego względu są w stanie długo pracować bez żadnych przeglądów i prac naprawczych, zanim dojdzie do usterki. Nierzadko wynika ona z przyczyn całkowicie naturalnych. Należy pamiętać, że w wyniku długiej i intensywnej eksploatacji maszyny dochodzi do zużycia prowadnic tłoczyska. Obok uszczelniaczy są to komponenty, które najszybciej ulegają zniszczeniu.

 

Częstym problemem bywa też nieprawidłowe ciśnienie w układzie hydraulicznym. Jeżeli jest ono za niskie lub zbyt wysokie, wówczas maszyna nie może pracować prawidłowo. Trzeba też zwracać uwagę na czystość oleju, ponieważ znajdujące się w nim zanieczyszczenia także powodują awarie siłowników hydraulicznych. Przy podejrzeniu usterki takiego elementu warto zareagować jak najwcześniej i poprosić o pomoc specjalistów. Szybkie wykrycie przyczyny nieprawidłowej pracy maszyny umożliwia przedłużenie jej trwałości oraz sprawności.

 

Precyzyjny serwis siłowników hydraulicznych

Naprawa siłowników hydraulicznych musi być przeprowadzona precyzyjnie, zaczynając od dokładnej diagnostyki uszkodzonego podzespołu. Tylko wtedy można mieć pewność, że maszyna będzie prawidłowo działać i to przez długi czas. PMaszyny to doświadczona firma, która świadczy usługi serwisowe według odpowiednich norm i parametrów.

 

Gwarantuje to niezawodną pracę naprawionego podzespołu. Bardzo często zdarza nam się rozwiązywać problemy naszych Klientów w terenie, dojeżdżamy we wskazane przez nich miejsce. Mobilny serwis maszyn budowlanych to komfortowe rozwiązanie. Jesteśmy w stanie usunąć niemal każdą usterkę i od razu uruchomić pojazd, aby przedsiębiorstwo nie odnotowało znacznych strat w związku z przerwą w pracy. Zapewniamy kompleksowy serwis siłowników hydraulicznych.

 

Naprawiamy wszystkie uszkodzone elementy i zwracamy uwagę na każdy szczegół. Korzystając z naszej pomocy, można uniknąć poważniejszych i bardziej kosztownych awarii maszyn. Samodzielne przeprowadzenie naprawy takich podzespołów jak siłownik hydrauliczny nie jest możliwe bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, niezbędny jest do tego również specjalistyczny sprzęt. Nasz wykwalifikowany zespół ma do dyspozycji rozbudowany park maszynowy, a dodatkowo starannie wyselekcjonowane części zamienne od sprawdzonych producentów i właściwe narzędzia.

 

To pozwala nam na świadczenie usług na wysokim poziomie i zdobywanie zaufania wśród kolejnych Klientów.